İzvit Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Temmuz 2018
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

.:.

Resim Gönder

EN ÇOK OKUNANLAR

Konya'dan Ermenekli milletvekili

Ramazan BAHAR

07 Mart 2011, 19:34

Ramazan BAHAR

       Bir süre önce, Değerli Dostlarımız bir düşünce ortaya attı; Konya’da bir milletvekili çıkaracak kadar seçmenimizin olduğunu, Karaman’dan çıkarılacak milletvekilimize ilave olarak, Konya’daki  seçmenlerimizin birleşmesiyle bir milletvekili de Konya’dan çıkarsak diye düşünmüş.

 

       Bu fikir zaman içerisinde konuşulur oldu ve yerel web sitelerimiz ile sosyal paylaşım sitelerimizde konuşulmaya başlanıldı. Konu daha sonra gelişerek, aday adayı olarak Mehmet Emin Tekpınar bu işe talip olduğunu bildirdi. Tekpınar, uzun süre belediyelerde yetkili görevlerde çalışmış, sendikacılık yapmış, memleketimize hizmet için çaba sarf eden bir insan. Önceki dönemde de Ermenek Belediye Başkanlığı’na aday olmuş, kazanamasa da memleketimize hizmete talip olmuş bir insan.

 

       Konunun ilk gündeme geldiği zamanlarda, fikrimi yine buralarda yazmıştım. Güzel bir düşünce idi. Ancak, aday olacak kişinin yada aday gösterilmesi düşünülen kişinin, Konya’daki hemşerilerimizin itibar edeceği, adaylık konusunda seçmen genelinin olumlu düşüneceği bir aday olması, yapılacak görüşmeler sonrasında seçilebilecek bir yerde aday gösterilmesi için çaba sarf edilerek mutlaka seçilmesinin sağlanması gerektiğini ifade etmiştim.

 

       Hemşerilerimizin sosyal paylaşım sitelerindeki yazılara yorumlarında olumlu sinyallerin gelmesi hoş bir duygu. Ancak farklı isimler telaffuz edildiği de olmaktadır.  Baştan beri savunduğumuz bir fikir var, gösterilecek aday layık biri olmalı, liyakat sahibi olmalı; hemşerilerimizi temsil edebilmeli ve memleketimize hizmet edebilecek bir insan olmalı. Sevgili Tekpınarla bu konuyu da konuştum. “Dostlar böyle bir hizmeti bana layık gördüklerini ifade ettiler, farklı bir isim olursa ve o yönde bir teveccüh olursa elbette memleketimiz için en güzeli olsun deriz. Önemli olan ikinci bir milletvekilimizin olmasıdır” dedi.

 

       Her yerde olduğu gibi gerek Ermenekli hemşerilerimizde de elbette farklı siyasi görüşte insanlar mevcuttur. Yerel yönetim seçimlerinde siyasi görüşler bir yana bırakılır ve hoşlanılan, beğenilen, o işi yapabilecek adaylar desteklenir. Eğer biz de ikinci bir milletvekilimiz olsun istiyorsak böyle bir çalışma içine girmemiz gerekmektedir. Yapılacak olan Konya’da bulunan hemşerilerimiz bir araya gelerek ortak kararla bir aday çıkarmalı, çıkarılacak olan bu aday partiler üstü bir insan olmalı ve seçilebilecek bir listede seçime katılmalı. Eğer seçilecek bir yerde listeye giremezse o zaman gerekirse bağımsız olarak girmeli. Tabi bağımsız girince de  biraz daha çok çalışmak gerekecek. Tüm hemşerilerimizin görüşüne her zaman olduğu gibi bu seçimde de saygı duyulacaktır elbet. Ancak, yukarıda da anlatmaya çalıştığım gibi eğer ikinci bir milletvekilimiz olsun istiyorsak siyasi görüşümüzü bu seçimde askıya alarak, ortak kararla aday olan hemşerimizi desteklemeliyiz.

 

       İkinci bir milletvekili için niye bu kadar ısrar ediyoruz diyeceksiniz. Devletin yatırımları bürokratların yönlendirmesi ile bürokratların istediği yerlere yapılmaktadır. Memleketimizde bir çok proje, ilgili kurumların onayını beklemektedir. Yine bir çok yatırım için başvuru imkanı bile bulunulunamamaktadır. Yani derdimizi anlatacak kişileri bulmakta zorlanmaktayız. Bu noktada, memleketimize hizmet gitmediğini söylemek istemem, sağ olsun yöneticilerimiz memleketimiz için gereken her konuda yardımlarını esirgememektedir. Kaymakamımız, Valimiz ve Bölgemiz Milletvekilimize memleketimizde yaşayan insanımız rahatlıkla gidebilmekte, derdini anlatabilmekte ve yeteri kadar destek almaktadır. Buradan yöneticilerimize memleketimiz insanı adına teşekkür etmek istiyorum. Ancak daha büyük yatırımların yapılabilmesi için TBMM’de daha etkili olmamız gerekmektedir.

 

       Ben ve benim gibi düşünen insanların sizden ricası bir kez daha düşünmeniz. Eğer bu yolda birlikte olacaksak, destek vermeniz. Görüşleriniz elbette oluşum için değerlidir. Sosyal paylaşım sitelerindeki bu paylaşımlara yorumlarınızla katkı sağlayın lütfen. Düşünceleriniz oluşuma yön verecektir. Yapacağınız yorumlarınızın yapıcı olmasına özen gösterirseniz dost insanların şevki kırılmaz. Sıla özlemi içindeki insanların morali bozulmaz.

 

       Ne dersiniz?       Saygıyla.

Bu haber 1418 defa okunmuştur.

RESİM GÖNDER>>>

Gönderdiğiniz resimler değerlendirildikten sonra sitemizde yer alacaktır.

HABER GÖNDERMEK İÇİN BURAYI TIKLA>>>

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Hasbihaller07 Ocak 2014

.

BAKMADAN GEÇME

GALERİ

Keben_1 Albüm

Keben_2 Albüm

Kaya Mezarları

Antik Kanal

Aldere

Kaynak adı yazılmadan alıntı yapılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

 Web Counters

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi