İzvit Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Temmuz 2018
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

.:.

Resim Gönder

EN ÇOK OKUNANLAR

Köyümüzün yön tabelası

Ramazan BAHAR

03 Kasım 2012, 19:05

Ramazan BAHAR

Değerli dostlar;

Sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’ta Hemşerilerimizle, “Ermenek ve Civarına Has Kelimeler, Müzik, Yemek ve Diğer Kültür Değerleri” isimli bir grubumuz var. Bu grupta yöremizin kültürünü enine boyuna konuşur tartışırız.

Geçen gün, Grubun kapak fotoğrafı olarak Yukarı Çağlar Köyündeki Suctuğu’nun fotoğrafı koyulmuş ve bu fotoğrafa bir yorum yazarak; çok hoş bir görüntü olduğunu, yöremizin bu tür güzelliklerinin paylaşılmasının yöremiz kültürünün tanıtımına faydalarından bahsettim.

Adnan YILMAZ isimli bir hemşerimiz, Yukarı Çağlar Köyü’ne dönüşle ilgili bir tabela olmadığını ve nereden gidildiğini soran bir mesaj yazmış ve eklemiş; “Ben o yörenin insanı olarak Yukarı Çağlar Köyü’ne nereden gidileceğini bilmiyorum, oraya gidecek bir turist yolunu nasıl bulacak” demiş.

Daha sonra diğer dostlarımız da bu yoruma katkıda bulunarak, ilgililerin Yukarı Çağlar Köyüne ve Ermenek İlçemizin diğer köylerine yön levhaları dikilmesi gerektiğini yazmışlar.

Gerek köylerde yaşayanlar, gerekse köylerin dışında yaşayan bizler, belki de yolu bildiğimiz için yön tabelasına dikkat etmiyoruz. Ama hemşerimiz Adnan YILMAZ’ın haklı uyarısını dikkate almalıyız. Yöremizde bulunan yerleşim yerlerine ve yerleşim yerlerine giden yollara yön levhaları takılması için girişimlerde bulunmalıyız.

Aslında bu görev yaşadığımız yerin idarecilerinin, ama onlar dikkat etmiyorlarsa, uyarmak da bizlerin, yani o yörenin insanlarının olmalıdır.

Eminim bu yazıyı okuyan her hemşerim “evet yaa bizim köye girişte de yeterli ve okunaklı bir yön levhası yok diyecek ve biz de görüşelim de standartlara uygun bir yön levhası takılsın” diyeceklerdir.

Buradan Ermenek ilçemizin ilgili birimine bir çağrıda bulunuyorum; İlçemizin tüm köylerinin girişlerine ve ana yollardan köylere dönüşlere Karayolları standardında yön levhalarını hazırlayarak görülebilecek yerlere dikilmesini sağlayın. İlçemiz, kasaba ve köylerimizin tanıtımı açısından bu önemli bir görevdir.

Bu vesile ile konuyu gündeme getiren değerli hemşerim Adnan YILMAZ’a duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Umuyorum en kısa sürede bölgemizdeki yerleşim yerlerine tanıtıcı tabelaların ve yön levhalarının takılması sağlanır.

Sağlıcakla.

ramazanb@hotmail.com
Konya, 03.11.2012

Bu haber 1436 defa okunmuştur.

RESİM GÖNDER>>>

Gönderdiğiniz resimler değerlendirildikten sonra sitemizde yer alacaktır.

HABER GÖNDERMEK İÇİN BURAYI TIKLA>>>

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Hasbihaller07 Ocak 2014

.

BAKMADAN GEÇME

GALERİ

Keben_1 Albüm

Keben_2 Albüm

Kaya Mezarları

Antik Kanal

Aldere

Kaynak adı yazılmadan alıntı yapılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

 Web Counters

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi