İzvit Haber

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Temmuz 2018
P S Ç P C C P
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

.:.

Resim Gönder

EN ÇOK OKUNANLAR

Hasbihal 2

Ramazan BAHAR

18 Ekim 2013, 18:59

Ramazan BAHAR


Bugün Kurban Bayramının son günü. Tüm köylülerimizin bayramını kutluyor, dualarınız ve kurbanınızın kabul olmasını diliyorum.
Bayram ziyaretlerimizde, bayramlaşma sonrasındaki sohbetlerimizde ister istemez laf köyümüzle ilgili konulara geliyor ve nelerin yapıldığını, nelerin yapılabileceğini konuşuyoruz hep.
Bir köylümüz, “pire yüzünden çocukları köye götüremiyoruz, gittikleri zaman her yerleri yara oluyor” diyor. Sahi yaa, köyümüze birçok şey yapıldı, küçücük asalak bir böceğin hakından gelemedik yaa. Şu pire konusuna bir el atmanın vakti geldi artık.
İlk girişim olarak Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne bir e-mail gönderdim. E-mailde Köyümüzün pireden kurtarılması ve köyde yaşayan insanlara gerekli eğitimin verilmesi için neler yapılabileceği; bizlere ve muhtarlığımıza düşen görevlerin bildirilmesini talep ettik. Ayrıca, konunun İl Sağlık Müdürlüğünü mü, yoksa İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünü mü ilgilendirdiği konusunda da aydınlatılmamızı istedik.
Gelecek cevaba göre hareket edeceğiz. Şayet Karaman’dan bir çözüm bulunmazsa, Ankara’da çözüm arayacağız. Bu soruna köklü bir çözüm gerektiğine inanıyoruz.
***
Bir önceki yazımızda Köyümüze yapılan yatırımlardan bahsetmeye çalıştım ve yapılabilecekleri paylaştım. Okuyup beni arayan ve düşüncelerimi paylaşan dostlara buradan teşekkür ediyorum.
Yapılan hizmetlerde emeği geçenlere teşekkürü bir sonraki yazımıza bırakmayı düşünmüştüm ve bu yazımızda bunu gerçekleştireyim dedim.
Köyümüze yapılan ve yapılması planlan projelerin hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan Ermenek Milletvekillerimiz Lütfi ELVAN, Mevlüt AKGÜN, Ermenek eski Kaymakamı Hüseyin SAYIN, ve yeni Kaymakamım Eyüp GÜNGÖR, Ermenek İl Genel Meclisi Üyeleri Durmuş AÇIKBAŞ, Eyüp ÇAYIR’a, Muhtarımız Necat ÇINAR ve Karaman’da yaşayan Güzel HABALI’ya diğer bürokrat ve hemşerilerimize teşekkürler ediyoruz.
Hepimizin amacı, daha yaşanabilir bir Yukarı Çağlar Köyü; örnek bir köy; çocuklarımızın, gençlerimizin ve yaşlılarımızın rahat bir ortamda yaşayacakları, eş ve dostlarını rahatlıkla misafir edebilecekleri bir köy olması için çalışmaktır.
Bugüne kadar güzel şeyler yapıldı. Altyapı büyük ölçüde tamamlandı. Artık Köyün güzelleştirilmesi ve temizliği ile ilgili emek sarf etmenin zamanı geldi.
***
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, yerel yönetimlerimize aday olan kişiler yavaş yavaş kendilerini göstermeye başladı. Köyümüzden bize ulaşan bilgilere göre şu ana kadar üç kişinin adaylığının konuşulduğu görülmektedir.
Ermenek için eski bir dostumuz aday adayı, Mehmet Emin TEKPINAR. Yıllarca sendikacılık, belediyecilik yapmış değerli bir bürokrat. Karatay Belediyesi’de Basın Müdürlüğü, Meram Belediyesinde Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemlerde birlikte çalıştığımız bir kişi. Bilgi birikimi ve deneyimleri üst düzeyde bir insan. Umuyorum aday olur ve kazanır.
Köyümüzde ise henüz netleşen bir şey yok. Zamanı gelince adaylar ortaya çıkacak ve hizmet edecek bir arkadaşımız muhtar olarak seçilecek ve hizmetler kaldığı yerden devam edecektir. Seçimi kim kazanırsa kazansın, Köyümüze hizmet eden her insanın yanında olacağız elbette.
***
Kızılca yerine yapılacak olan Gölet’in proje aşamasında olduğu bilgisi gelmişti en son. Mevcut yolun yerinin değiştirileceği ve yukarıdan yeni yol açılacağı söylenmişti.
Yeni açılacak yol planlanırken, bir çevre yolu da bu projeye dahil edilip, ikisi bir arada halledilirse iyi olacağını düşünüyoruz. Benim düşüncem, yeni açılacak yol Topak Tas’taki yola bağlanır, mevcut yol da çeşmenin yanından direkt bir yolla yeni açılan yola bağlanır, köy içindeki mevcut yollar da tek yönlü hale getirilirse trafik sorunu halledilmiş olur. Şu anda Köy içinde karşı karşıya gelen araçlar trafik akımını tıkamakta, yol verecek alan bulunmamaktadır.
***
Bugünlük bu kadar yeter, gelişmelerle ilgili bize ulaşan bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Tekrar bayramınızı kutluyor güzel günler diliyorum.

Bu haber 965 defa okunmuştur.

RESİM GÖNDER>>>

Gönderdiğiniz resimler değerlendirildikten sonra sitemizde yer alacaktır.

HABER GÖNDERMEK İÇİN BURAYI TIKLA>>>

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Hasbihaller07 Ocak 2014

.

BAKMADAN GEÇME

GALERİ

Keben_1 Albüm

Keben_2 Albüm

Kaya Mezarları

Antik Kanal

Aldere

Kaynak adı yazılmadan alıntı yapılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

 Web Counters

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi